Sklep Rowerowy
Bicycle trailers
Sakwy Rowerowe MSX
Cyklotur.com
Bicycle trailers
KOLARSTWO G�RSKIE
Baza rowerow

Niejsce na reklame

Ostatnia wizyta: Obecny czas: 21 Lis 2014, 12:11

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Sklep Rowerowy

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: śpiwór+mata-koniec wiosny,lato,początek jesieni
PostWysłany: 20 Lut 2012, 19:26 
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wielkopolska
Pochwały: 4
Jako,że postanowiłem w tym roku trochę pojeździć rowerem dalej,czasami pod namiot więc rozglądam się za dwoma nowymi śpiworami i matami do nich.Śpiwory mają służyć na wypady weekendowe i czasami kilkudniowe.Raczej nie myślę o jakiś extremalnych 50 dniowych wyprawach w Tybet.Widzę,że obecne śpiwory to już inna epoka niż moje doświadczenia z młodości.
Śpiwory będą używane od późnej wiosny do wczesnej jesieni w Europie.
Na co zwracać uwagę,na jakie parametry kłaść większy nacisk a na jakie mniej? Na jaką temperaturę szukać śpiwory,jak to wygląda do tego co podają producenci.
Z natury jestem wygodny dlatego oczekuję jakiegoś minimum komfortu,może kosztem troszeczkę większej wagi.Oczywiście waga oraz cena w granicach zdrowego rozsądku.
Do tego jeszcze muszę kupić dwie maty.Typową karimatę raczej odpuszczam.Tylko co w zamian.Matę samopompującą czy osławiony materacyk? Co zapewni większy komfort snu?
Na macie samopompującej już kiedyś spałem,z Decathlona jakaś wersja light w takim wściekle zielonym kolorze,nawet rano byłem nawet wyspany :) Oczywiście waga oraz cena w granicach zdrowego rozsądku.
Proszę o radę,może konkretne przykłady warte przemyślenia?

Offline Profil  

Temat postu: Re: śpiwór+mata-koniec wiosny,lato,początek jesieni
PostWysłany: 20 Lut 2012, 20:38 
PROCYKLISTA
Awatar użytkownika

Pochwały: 1
Metodą prób i błędów doszedłem do tego, że pod plecy to najlepiej materacyk, samopompy mają większość jego wad, a przy okazji zapewniają niższy komfort, zajmują więcej miejsce i ważą więcej. Marty typu karimat - jeszcze niższy komfort, może niższa waga, ale za to objętość...
Dobre opinie i znośną cenę ma materac fjorda: http://www.fjordnansen.com.pl/site/?mod ... 1&prod=336

W temacie śpiworów: koniecznie mumia, głowa powinna być zakryta. Większość wypełnień syntetycznych traci po jakimś czasie swoje właściwości (dla przykładu mój śpiwór, który jeszcze w 2005 roku zapewniał komfort przy -3 teraz daje radę do +2). Ale śpiwory puchowe to znów poważne koszty.
Kilka lat temu, na wschodzie polski, późnym latem, marzłem z nogami w plecaku, bo temperatura spadła do -3 stopni, w ubiegłym roku na wale pomorskim, późną wiosną, temperatura w nocy i poranku wynosiła +2... Szukałbym śpiwora z komfortem w okolicach ) -/+ 3 stopnie, na stronie w linku powyżej, można znaleźć w miarę lekki i w miarę sensowny model Kjolen. A na allegro taniej...

Offline Profil  

PostWysłany: 21 Lut 2012, 18:15 
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Rawicz
Podepnę się, bo tez szukam jakiegoś dobrego(ale w rozsądnej cenie) śpiworka. ;)
Na początek-pierwszy wyjazd nie będę spał pod namiotem ale w przyszłości pewnie tak,dlatego na chwile obecną maty nie potrzebuję.
Do jakiej max wagi mam szukać śpiwora,by nie był za dużym balastem i jakie wymiary po złożeniu powinien mieć by jakoś się go woziło?
Ten http://www.fjordnansen.com.pl/site/?mod ... 7&prod=559 jak dla mnie wydawałby się OK,ale czy wystarczyłby? Dodam tylko że w mrozie nie planuje spać pod namiotem. ;)

Offline Profil  

PostWysłany: 21 Lut 2012, 19:37 
PROCYKLISTA
Awatar użytkownika

W sumie dobry wybór, ciężko znaleźć coś w podobnej cenie i z podobnymi parametrami. Tylko waga będzie trochę wyższa. I odczuwanie temperatur ciut inne, ale będzie to dotyczyć też wyrobów innych producentów, więc...
I jeszcze taka drobna uwaga: warto targać ze sobą jakieś prześcieradło czy coś, przydaje się czasem na podłogę namiotu, na maty, a czasem do przykrycia w gorące noce.

Offline Profil  

PostWysłany: 25 Lut 2012, 20:06 
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wielkopolska
Pochwały: 4
No dobra,to są dwie propozycje śpiworów w rozsądnym zakresie cenowym ale różniące się znacznie:wagą,rozmiarami po spakowaniu rodzajem zastosowanych materiałów i wypełnieniem.I teraz który,czy ten na szerszy zakres temperatur ale cięższy i większy po spakowaniu czy ten na węższy zakres ale lżejszy i mniejszy.U nas noce nawet latem bywają bardzo chłodne ale czy aż tak? Nie wiem w którą stronę iść? Może faktycznie kupić na niższą temperaturę a jak będzie ciepło to się odkryć.Będzie pewnie też grubszy,bardziej puszysty,miękki a przez to przyjemniejszy do spania :D

Offline Profil  

PostWysłany: 27 Lut 2012, 18:14 
PROCYKLISTA
Awatar użytkownika

Ja wybrałbym komfort cieplny :)
Najlepiej z niską masą i małą objętością, ale to niestety kosztuje ;)

@edit
To znaczy kupiłbym cieplejszy i woził ciut więcej. A osobiście mam nadzieję, że kasa z dodatkowej pracy wystarczy na takie coś: http://www.cumulus.pl/Lite-Line-400,spi ... owe,4.html

Offline Profil  

PostWysłany: 03 Mar 2012, 16:11 
MANIAK
Awatar użytkownika

Miejscowość: Maków Podhalański
Enagem, na pewno nie kupuj puchówki, one są dobre jak jest sucho(czyt. głównie zima) ogólnie jak namoknie to problemy z suszeniem są. A w tym okresie co podałeś to raczej rzadko są przymrozki więc jak się zdarzy od czasu do czasu to może lepiej po prostu wrzucić coś ciepłego z plecaka na siebie i do spania? Wydaje mi się że w przypadku rwr lepiej mieć coś mniejszego niż coś co zajmuje więcej miejsca. Ja mam takie coś: http://www.alpamayo.eu/kategorie/aspiwory/biker.html i daje radę, z tym że nie jestem jakimś zmarzluchem. Zdarzyło mi się spać w nim na wys 1800mnpm(w spodniach i bluzie) przy b.dużej wilgotności i było mi ciepło, temperatury jaka była na zewnątrz nie znam, ale po wyjściu ze śpiwora ubrałem na siebie wszystko co miałem;).

Offline Profil  

PostWysłany: 22 Lip 2012, 18:37 
WYCIECZKOWICZ

Pamiętajmy,że odczucie ciepła lub zimna to też indywidualna kwestia każdego organizmu i niektórzy z nas muszą mieć puch,aby naprawdę było ciepło. Ja właśnie do nich należę:)

Offline Profil  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość